Skip to content
Experter på Fukt och Mögel - Fri frakt på beställningar över 999kr!
Experter på Fukt och Mögel - Fri frakt på beställningar över 999kr!
Om oss
img

Friska Hem Sverige AB grundades i början av 2020 i Helsingborg där vårt huvudkontor finns, utökade inom kort till Göteborg, Halland och senast Stockholm. Sedan start har vi hjälpt flera hundra kunder med deras hus, stugor och lokaler.

img
För ett friskt hem

Friska Hem Sverige AB är företaget som är till för ditt hus och din hälsas skull.

 

Största delen av Friska Hem Sverige AB består av att kontrollera och förebygga fukt och mögel i alla utrymmen i olika bostäder och fastigheter. Vi är även verksamma inom ventilation och säkerställer att din fastighet har den bästa möjliga ventilationen för dig, din familj samt för din fastighets skull.

 

Alla våra tekniker är utbildade och certifierade för din trygghet.

img
Våra tjänster

Vi erbjuder våra tjänster till både den privata samt den offentliga sektorn och vi är verksamma i hela Sverige.

 

För att läsa mer detaljerat om nedan - besök fliken våra tjänster

 

-Fukt och mögel

-Radon

-Ventilation

 

Vi hjälper även till med

Installationshjälp, Renovering, Markservice samt VVS

 

Vi erbjuder våra kunder riktigt förmånliga och väl utarbetade Serviceavtal för att säkerhetsställa att du har ett så Friskt Hem som möjligt.

För mer information om oss eller våra tjänster kontakta gärna oss.

Till våra tjänster

Friska Hem Sverige AB

Telefon: 079-333 67 10

E-Mail: hej@friskahemsverige.se

Adress: Järnvägsgatan 21, 252 24 Helsingborg

Öppettider:

Mån till Fre 09 - 18

Vill ni följa våra nyheter och kommande/avslutade projekt så är ni välkomna att besöka våra sociala medier.

Möt några av våra medarbetare

Veera Thamhaksa

VD & Grundare

 

Hej@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10

Erik Nilsson

Försäljningschef

 

Erik.nilsson@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10

Klara Ekblad

Marknadschef

 

Klara@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10

Johan

Verksamhetsutvecklare/ Inköpsansvarig

 

Johan@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10

Peter

Rekryteringsansvarig

 

Peter@friskahemsverige.se

Jobb@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10

Camilla

Koordinator/Bokare

 

Hej@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10

Andrew

Koordinator/Bokare

 

Hej@friskahemsverige.se

079 - 333 67 10